Site Loader

Stomatologia niezwykle się rozwija, oferuje coraz bardziej nowoczesne metody leczenia, dzięki którym można poradzić sobie z wieloma różnymi problemami. Leczenie zębów pod mikroskopem Poznań to nowoczesny sposób leczenia kanałowego, który daje doskonałe rezultaty i sprawia, że nawet zęby mocno zepsute można uratować.

Czym jest leczenie zębów pod mikroskopem?

Standardem staje się, że świetnie wyposażone gabinety stomatologiczne posiadają mikroskop stomatologiczny, który pozwala na leczenie zębów w bardzo dużym powiększeniu. Przydaje się to między innymi podczas leczenia kanałowego, które jest najtrudniejszą procedurą stomatologiczną. To właśnie podczas leczenia kanałowego lekarz stomatolog musi dotrzeć do wszystkich kanałów zęba, w prawidłowy sposób je oczyścić, a następnie dokładnie wypełnić, tak by w obrębie kanałów nie doszło do rozwinięcia się bakterii beztlenowych. Powodują one kolejny stan zapalny. Istotne jest również to, aby podczas leczenia nie uszkodzić kanału zęba. Gdy dochodzi do perforacji, czyli przebicia kanału, po jakimś czasie rozwija się poważny stan zapalny. Leczenie zębów pod mikroskopem to nowoczesna i bardzo dokładna procedura medyczna, dzięki której można uratować ząb.

Jak przebiega leczenie zębów pod mikroskopem?

Leczenie zębów pod mikroskopem w bardzo dużym powiększeniu trwa trochę dłużej niż standardowe leczenie zębów. Jednocześnie ten sposób leczenia zapewnia największą precyzję. Lekarz stomatolog może praktycznie cały czas obserwować ząb na monitorze i sprawdzać, czy w prawidłowy sposób wypełnił kanały, a wcześniej je oczyścił. Do leczenia zębów pod mikroskopem trzeba się jednak w prawidłowy sposób przygotować. Konieczna jest diagnostyka, która polega między innymi na wykonaniu zdjęcia RTG jamy ustnej oraz tomografii komputerowej. Taki sposób postępowania diagnostycznego daje lekarzowi szansę na ocenę stanu chorobowego zęba i podjęcie decyzji, czy leczenie kanałowe ma sens.

Ceny leczenia kanałowego

Za leczenie kanałowe płaci się więcej niż za inne metody leczenia. W dobrych gabinetach stomatologicznych koszty wynoszą często nawet ponad 1500 zł. Ceny leczenia uwarunkowane są również tym, który ząb jest leczony. Zęby posiadające większą liczbę kanałów, a zatem korzeni zębowych, są droższe w leczeniu. Płaci się również za materiały odbudowujące zęby. Wszystko to sprawia, że koszty leczenia kanałowego pod mikroskopem są wysokie. Mimo wszystko warto leczyć zęby w ten sposób, ponieważ koszty uzupełnienia luk w łuku zębowym są jeszcze wyższe.

Alicja