Site Loader

Dla wielu osób zdrowie i wygląd jamy ustnej są niezwykle ważne. Wzrasta świadomość dotycząca tego, że o zęby trzeba dbać z dużą starannością, aby świetnie służyły przez długie lata. Ludzie wiedzą, że ich zły stan zdrowia wpływa negatywnie na funkcjonowanie całego ustroju człowieka. Jeżeli mimo wszystko istnieje konieczność skorzystania z leczenia kanałowego, które jest nazywane tak zwanym leczeniem ostatniej szansy, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wybierania gabinetu stomatologicznego i lekarza.

Poznań stomatolog mikroskop

Przez wielu lekarzy leczenie kanałowe uważane jest za jedno z najtrudniejszych. Nie da się ukryć, że wymaga bardzo dużej wprawy od samego stomatologa, ale też odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu będzie mogło być przeprowadzone w sposób precyzyjny. To właśnie od tej precyzji zależy bowiem powodzenie interwencji stomatologicznej. Jeżeli poszukuje się naprawdę dobrego gabinetu stomatologicznego, aby leczyć zęby kanałowo, warto dowiedzieć się więcej na temat tego, czy w tym miejscu leczenie prowadzone jest pod mikroskopem.

Dla wielu osób zdrowie i wygląd jamy ustnej są niezwykle ważne

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem niestety nie jest jeszcze standardem. Wciąż nie we wszystkich klinikach i gabinetach stomatologicznych spotkamy ten bardzo zaawansowany i nowoczesny sprzęt, jakim jest mikroskop stomatologiczny. To właśnie on pozwala zobaczyć ząb w bardzo dużym powiększeniu, dzięki czemu lekarz podczas oczyszczania kanałów zęba, a następnie ich wypełniania, może zrobić wszystko z ogromną dokładnością. Przeciwdziała to takim powikłaniom, jak na przykład perforacja kanału zęba, czyli przebicie jego ściany, jak i zatrzymanie narzędzia w kanale. Niestety w przypadku zębów leczonych kanałowo w sposób tradycyjny, bez użycia mikroskopu, bardzo często dochodzi do tych trudnych sytuacji. Grożą one pojawieniem się stanu zapalnego po leczeniu kanałowym, który może rozwijać się przez wiele lat i nie dawać żadnych oznak. Niestety w ostateczności potrzebne będzie usunięcie zęba.

Ponowne leczenie kanałowe

Na szczęście na rynku usług stomatologicznych funkcjonują też lekarze, którzy wykonują leczenie kanałowe po mistrzowsku, często podejmując się też bardzo trudnego ponownego leczenia kanałowego. Podczas tej procedury lekarz musi jeszcze precyzyjniej wykonać całe leczenie, ponieważ ząb często jest już w złym stanie, a po źle przeprowadzonym wcześniej leczeniu endodontycznym rozwinął się w nim stan zapalny. Mimo wszystko warto szukać takich specjalistów, ponieważ ponowne leczenie kanałowe zęba może pomóc go uratować.

 

Alicja