Site Loader

Wszystkich ludzi dotyczą choroby zębów. Niestety sporo osób bagatelizuje początkowy ból zęba i zamiast wybrać się do dentysty to zażywają środki przeciwbólowe. To jednak nie prowadzi do niczego dobrego, ponieważ stan zapalny cały czas będzie się rozwijał.

Leczenie pod mikroskopem

Dokładne oczyszczenie kanału zębowego jest możliwe dzięki użyciu mikroskopu

Próchnica powstaje zazwyczaj z powodu nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Podstawą jest codzienne szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Oczywiście najlepiej szczotkować zęby po każdym posiłku, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Dobrze jest się też wyposażyć w płyn do płukania jamy ustnej oraz nić dentystyczną. Jeśli jednak stan zapalny się rozwinął to trzeba udać się do dentysty, który oczyści nasze kanały zębowe. Rozwój technologii sprawił, że obecnie możliwe jest leczenie zębów pod mikroskopem Poznań – Dentysta Biczysko-Murawa jest miastem, gdzie działa wielu doświadczonych stomatologów. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych dentystów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Leczenie kanałowe jest bez wątpienia specjalnością stomatologiczną, która jest najlepiej rozwinięta. Warto stosować nowoczesne techniki leczenia oraz zaawansowany sprzęt, ponieważ możliwości dzięki temu są dużo większe. Na życzenie pacjenta może być także podane znieczulenie miejscowe lub ogólne, dlatego nie trzeba się niczym stresować. Dawniej leczenie kanałowe było bardzo bolesne, dlatego pacjenci bali się wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Oczyszczenie kanałów zębowych


Dokładne oczyszczenie kanału zębowego jest możliwe dzięki użyciu mikroskopu. Nie trzeba też wielu wizyt w gabinecie, a czas rekonwalescencji jest skrócony do minimum. Głównym zadaniem stomatologa jest oczywiście precyzyjne usunięcie martwej miazgi z wnętrza zęba. Należy pamiętać, że wewnątrz zęba znajdują się kanały korzeniowe, które trzeba dokładnie oczyścić, bo w przeciwnym wypadku stan zapalny będzie się rozwijał. Nawet minimalny ból zęba nie powinien być bagatelizowany, ponieważ może się to w przyszłości pogłębić. Na uwagę zasługuje również fakt, że bakterie penetrujące zębinę są odpowiedzialne za wywołanie stanu zapalnego. Pierwszy etap leczenia do opracowanie kanałów zębowych pod mikroskopem. Stomatolog oczyszcza i poszerza wtedy kanały. Możliwe jest nawet precyzyjne określenie kształtu korzeni. Dawniej bardzo ciężko było wykryć wszystkie nieprawidłowości, ponieważ lekarze nie mieli dostępu do takiego powiększenia. Przez cały zabieg pacjent powinien znajdować się w pozycji leżącej, żeby dentysta miał dobry pogląd na wszystkie zęby. Koszt leczenia wynosi około 1000 zł za jeden kanał.

 

Alicja