Site Loader

Stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się zmianami chorobowymi zębów oraz innych tkanek jamy ustnej. Według zaleceń dentystów, na wizytę kontrolną powinno się chodzić przynajmniej raz na pół roku. Dzięki regularnym wizytom możemy uniknąć poważniejszego leczenia, jakim jest na przykład leczenie kanałowe.

Pacjenci w różnym wieku najczęściej zgłaszają się do gabinetu dentystycznego w przypadku wystąpienia próchnicy. Powstawanie ubytków jest spowodowane coraz cieńszą warstwą szkliwa. Początkowe stadium choroby jest stosunkowo proste do wyleczenia i wymaga jedynie założenia plomby, jednak bardziej skomplikowane przypadki wymagają leczenia kanałowego, a w najgorszym przypadku – usunięcia zęba.

Stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się zmianami chorobowymi zębów oraz innych tkanek jamy ustnej

Leczenie kanałowe nazywamy inaczej endodontycznym. Na samym początku należy pozbyć się próchnicy z zęba. Następnie usuwa się miazgę z kanałów, a następnie miejsce jest dezynfekowane. Na kolejnym etapie prac ząb jest wypełniany odpowiednimi materiałami, aby na końcowej części zabiegu szczelnie zabezpieczyć koronę zęba.

W trakcie leczenia wykorzystuje się urządzenia usprawniające pracę stomatologów. Sprawdzają się one głównie w wyznaczaniu długości kanałów, ponieważ stomatolog ma problem z dokładnym określeniem długości kanału, ponieważ znajduje się on w kości. Inny typ urządzeń ułatwia opracowywanie i wypełnianie kanałów. Obecnie dentyści na całym świecie najczęściej wypełniają kanały korzeniowe gutaperką w połączeniu z materiałem uszczelniającym na bazie żywicy epoksydowej.

Leczenie kanałowe Poznań (więcej: http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/leczenie-endodontyczne-pod-mikroskopem/) to kompleksowe zabiegi w jamie ustnej. Do przeprowadzenia zabiegu dentyści używają innowacyjnego sprzętu, który pozwala na bardziej sprawny przebieg leczenia.

Przed samym zabiegiem warto odpowiednio się przygotować i sprawdzić, czy nie posiadamy przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Sam zabieg nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Zwracając uwagę na to, że zabieg jest dosyć długi i trwa około 3 godziny, warto wcześniej coś zjeść.

Leczenie kanałowe w zasadzie nie posiada żadnych przeciwskazań, jednak zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego w przypadku możliwości wystąpienia reakcji alergicznej należy zrezygnować ze znieczulenia

Leczenie kanałowe w zasadzie nie posiada żadnych przeciwskazań, jednak zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego w przypadku możliwości wystąpienia reakcji alergicznej należy zrezygnować ze znieczulenia.

W przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią brak przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Po dobraniu odpowiedniego preparatu znieczulającego zabieg może być wykonany. Jeżeli pacjentka jest w zaawansowanej ciąży lub ciąży zagrożonej, to przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.

 

Alicja