Site Loader

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych wykorzystywany jest najwyższej jakości sprzęt, dzięki któremu leczenie zębów może być prowadzone w sposób bardzo dokładny i precyzyjny. Wszystko to wpływa na efekty. Zęby po leczeniu służą długo pacjentowi, dzięki czemu nie trzeba ich usuwać. W ten sposób można uniknąć poważnych wydatków finansowych, a tak problemów zdrowotnych, które łączą się z brakami w uzębieniu. Jak przebiega leczenie zębów pod mikroskopem? Poniżej garść wskazówek dla pacjentów zainteresowanych tą tematyką.

Poznań leczenie pod mikroskopem

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych wykorzystywany jest najwyższej jakości sprzęt, dzięki któremu leczenie zębów może być prowadzone w sposób bardzo dokładny i precyzyjny

Leczenie kanałowe zębów prowadzone w nowoczesny sposób to Poznań leczenie pod mikroskopem (/www.dentystabiczyskomurawa.pl). Oznacza to, że podczas zabiegu lekarz będzie oglądał otwarty ząb w bardzo dużym powiększeniu, tak by precyzyjnie oczyścić kanały zęba, a następnie wypełnić je lekarstwem. Dzięki temu lekarz może uniknąć takich błędów, jak nieprawidłowe wypełnienie kanałów zębowych, zatrzymanie narzędzia służącego do oczyszczania kanałów, perforacja korzenia. Niestety wszystkie te sytuacje, do których czasami dochodzi podczas leczenia kanałowego, mogą skutkować pojawieniem się bólu, ostrego stanu zapalnego, koniecznością usunięcia zębów. Warto zatem wiedzieć, że leczenie kanałowe jest bardzo precyzyjną metodą, w której trzeba mieć spore doświadczenie. Tylko niektórzy lekarze specjalizują się w leczeniu kanałowym, dlatego zawsze warto korzystać z pomocy najlepszych specjalistów.

Ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem?


Jak długo trwa leczenie zębów pod mikroskopem? Jest to dosyć skomplikowana procedura, dlatego lekarz stomatolog często zostawia sobie nawet około godziny lub więcej. Warto wiedzieć, że istnieje również możliwość ponownego leczenia kanałowego zębów, co jest jeszcze trudniejszą procedurą. W czasie wykonywania leczenia stomatolog cały czas monitoruje stan zębów, sprawdzając, czy kanały zostały szczelnie wypełnione i czy nie doszło do ich uszkodzenia. Dzięki temu cały czas trzyma rękę na pulsie i reaguje. Taki sposób prowadzenia leczenia kanałowego daje doskonałe rezultaty. Z reguły już na kolejnej wizycie można umówić się na odbudowę zęba, na przykład związaną z założeniem korony porcelanowej. Niestety najczęściej zęby leczone kanałowo pozbawione są korony, co skutkuje tym, że dodatkowo trzeba zainwestować w odbudowę. Reasumując, leczenie kanałowe pod mikroskopem to często wydatek nawet około 2000 złotych, jednak warto pamiętać o tym, że zyskuje się o wiele więcej. To możliwość zachowania zęba w łuku nawet na długie lata.

 

Alicja