Site Loader

Kto z nas nie marzy o pięknym i zdrowo wyglądającym uśmiechu? Nie bez powodu mówi się, że uśmiech jest najkrótszą drogą do drugiego człowieka. Zdrowy wygląd zębów jest niewątpliwie wizytówką człowieka (o czym więcej tutaj). Niestety z biegiem lat skóra, włosy jak i nasze zęby starzeją się. Nasz uśmiech wygląda gorzej. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe, ciągłe używki, picie kawy, herbaty czy palenie papierosów sprawiają, że uzębienie zmienia kolor, staje się szare lub żółte. Duży wpływ na zdrowie i wygląd naszego uśmiechu ma zła i niedostateczna higiena jamy ustnej. Częstym przypadkiem są również braki w uzębieniu spowodowane np. nieszczęśliwym wypadkiem. Z upływem lat dochodzi także do naturalnego ścierania się zębów. Jednak nie jest powiedziane, że nie da się temu zaradzić. Warto więc zadbać o swój uśmiech, albowiem dzięki niemu poczujemy się pewniejsi siebie i atrakcyjniejsi.

Sposób na hollywoodzki uśmiech

Zdrowe i piękne zęby stały się fenomenem wśród gwiazd i celebrytów. Świetnie wyglądające, białe i równe zęby są ich wizytówką. Szczęśliwie nie tylko gwiazdy dużego formatu stawiają na wygląd swojego uzębienia. Coraz więcej ludzi świadomie dba o swój wizerunek. Jak więc poprawić wygląd naszych zębów? Niewątpliwie tu będzie potrzebna wizyta u specjalisty protetyka.

Wybierając gabinet, któremu powierzymy nasz uśmiech, warto sprawdzić jego rekomendacje

Aktualnie dziedzina protetyki ciągle się rozwija. Praca lekarza protetyka polega na uzupełnieniu w obrębie jamy ustnej braków w uzębieniu. W tym przypadku stosuje się całe protezy lub pojedyncze korony, wykonane z materiałów imitujących naturalne szkliwo zęba. Równie popularne stały się licówki. Są to cienkie porcelanowe płatki, które nakłada się na wierzchnią stronę zęba. Stanowią alternatywę dla koron w przypadku, gdy ząb nie jest poważnie uszkodzony lub dla względów estetycznych. Dzięki licówkom możemy zmienić kolor zębów na bielsze, a także je wyrównać. Uogólniając protetyka to dział stomatologii pozwalający na odtworzeniu utraconych tkanek zęba, wtedy gdy nie jest możliwa odbudowa zachowawcza.

Wybieraj mądrze! Postaw na jakość i doświadczenie

Czym więc kierować się w wyborze odpowiedniego specjalisty i który rodzaj leczenia zastosować? W tym przypadku niezbędna jest konsultacja z lekarzem, albowiem każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Na „rynku protetycznym” jest dostępny cały wachlarz rozwiązań. Rodzaj zastosowanej protezy i wybór materiałów jest całkowicie uzależniony od potrzeb i oczekiwań pacjenta. W wielu polskich miastach można znaleźć gabinety stomatologiczne, cieszące się popularnością i uznaniem wśród pacjentów.  Protetyka Poznań oferuje pełną gamę uzupełnień zębowych w postaci:

Aktualnie dziedzina protetyki ciągle się rozwija

  • protez stałych i ruchomych
  • protez szkieletowych tradycyjnych lub elastycznych bezklamrowych
  • protez na teleskopach lub na zasuwach i zatrzaskach
  • koron i mostów
  • licówek ceramicznych
  • implantów.

Są to jedne z wielu popularnych metod leczenia braku uzębienia dostępne w świecie protetyki estetycznej.

Wybierając gabinet, któremu powierzymy nasz uśmiech, warto sprawdzić jego rekomendacje. Niewątpliwie najlepszym sposobem na to jest ustalenie możliwie najszybszego terminu wizyty w celu konsultacji. Jeśli okaże się, że jest to data odwleczona w czasie to znak, że gabinet cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów. Dodatkowo wiele gabinetów ma swoje strony internetowe. Bardzo często zamieszczane są zdjęcia z efektami leczenia na zasadzie „przed i po”. Można także zapoznać się z informacjami na temat poszczególnych lekarzy, ich zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami. Wybór należy do Ciebie!  Nie musisz już dłużej wstydzić się swojego uśmiechu. Nowoczesne zaplecze protetyki stomatologicznej daje pacjentowi szeroki wybór możliwości zastosowania metody leczenia za pomocą uzupełnień. Poczuj się dobrze ze zdrowym i pięknym uśmiechem.

 

Alicja