Site Loader

Stomatologia rozwija się, stale oferując nowe możliwości leczenia dla pacjentów. Dzięki temu możliwe jest nie tylko wykonywanie wszystkich zabiegów bezboleśnie, ale też powiększa się zakres oferowanych usług. Piękny, biały uśmiech może mieć osoba w każdym wieku, jeśli tylko regularnie zgłasza się do gabinetu stomatologicznego na wizyty i regularnie poddaje się wszystkim niezbędnym zabiegom. Warto też wiedzieć, że im precyzyjniej dany zabieg jest wykonany, tym lepiej.

Precyzja wykonania zabiegów w stomatologii

Precyzyjne wykonanie pozwala założyć plomby tak, by wytrzymały one o wiele więcej lat, niż te, które zostały założone niedbale. Pod wpływem upływu lat, a także różnego rodzaju czynników chemicznych i mechanicznych plomby mogą ulec zniszczeniu, przez co ząb stanie się wrażliwy na substancje słodkie, ale też zimne czy ciepłe. Warto więc, by wypełnienia były zakładane z użyciem mikroskopu. Mikroskop może też być wykorzystywany w innych zabiegach. Stomatologia zachowawcza, ale też diagnostyczna czy chirurgiczna posługują się mikroskopem, by jak najdokładniej obserwować ząb oraz zmiany w nim i na nim zachodzące. Bez precyzyjnych metoda oglądania zęba nie można by wykonać wielu zabiegów, które dzisiaj są kluczowe dla posiadania zdrowego i pięknego uśmiechu.

Zabiegi z wykorzystaniem mikroskopu


Wykorzystanie mikroskopu w stomatologii jeszcze kilka dekad temu było nie do pomyślenia. Jednak dzisiaj to właśnie mikroskop i jego właściwości są chętnie wykorzystywane przez dentystów. Wśród zabiegów, które odbywają się z użyciem mikroskopu, można wymienić leczenie kanałowe. To właśnie ta często bolesna przypadłość może być skutecznie wyleczona z udziałem mikroskopu. Dentysta obserwując w powiększeniu kanały, może ocenić ich stan, oczyścić, a następnie wypełnić i zamknąć kanały, które wymagały leczenia. Leczenie zębów pod mikroskopem Poznań daje dużą precyzję wykonania zabiegu (więcej: http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/leczenie-endodontyczne-pod-mikroskopem/), a przez to pewność, że w przyszłości leczony ząb nie zacznie ponownie zmieniać się niekorzystnie czy też przysparzać bólu.

Leczenie kanałowe bez wykorzystania mikroskopu może wiązać się z tym, że zabieg zostanie wykonany z błędami ludzkimi. W takim przypadku kanały mogą zostać niedokładnie oczyszczone, a wypełnienia niepoprawnie umieszczone. Takie zdarzenia, mimo że nie zawsze dają o sobie znać na pierwszy rzut oka, to jednak z czasem stają się zauważalne i bardzo bolesne. Dobrze więc, że medycyna wciąż poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które mogą zapewnić bezpieczeństwo zabiegu oraz jego wysoką skuteczność.

Alicja