Site Loader

Wybielanie zębów Poznań to usługa, o którą pyta wielu pacjentów. Współcześni ludzie chcą bowiem mieć zachwycający uśmiech i dbają nie tylko o zdrowie zębów, ale również o ich urodę. Wybielanie jest jedną z usług, która jest bardzo popularna między innymi wśród młodych kobiet. Pozwala na łagodne i zdrowe rozjaśnienie szkliwa zębów, dzięki czemu ich kolor może rozjaśnić się nawet o kilka tonów.

Domowe wybielanie zębów

Jest wiele metod wybielania zębów. Niektóre z nich są bardziej inwazyjne, inne mniej inwazyjne. Poza tym można metody wybielania podzielić też na sposoby domowe, a także sposoby gabinetowe. Jeżeli wybielanie zębów prowadzi się w domu, trzeba liczyć się z tym, że efekty będą mniej spektakularne. Do domowego wybielania stosuje się różnego rodzaju pasty wybielające, a także specjalne nakładki z żelem, które nakłada się na zęby na przykład na noc. Niektóre dodatkowo są podświetlane za pomocą światła i pomagają one rozjaśnić zęby najczęściej o jeden lub dwa tony.

Efekty wybielania zębów mogą być naprawdę spektakularne

Wybielanie zębów Poznań w gabinecie

Metody gabinetowe są zdecydowanie bardziej profesjonalne, a także dają dużo lepsze efekty. Pozwalają na mocne rozjaśnienie zębów, które prezentują się po prostu olśniewająco. Poza tym wybielanie w gabinecie pomaga usunąć też różnego rodzaju przebarwienia, które pojawiają się na przykład po spożywaniu kawy, czerwonego wina, a także po paleniu papierosów. Brzydkie zażółcenia, które szpecą zęby, wreszcie przestają istnieć. Zęby są idealnie białe. Czy każdy może skorzystać z wybielania zębów? Warto wiedzieć o tym, że niestety nie są to metody dla każdego. Przykładowo osoby, które mają bardzo słabe szkliwo zębów, objawiające się na przykład często nadwrażliwością, wybielanie nie jest polecane. Niestety wszelkie metody wybielania ingerują bowiem odrobinę w szkliwo, osłabiając jej. Dlatego też z wybielania zębów trzeba korzystać rozsądnie i rozważnie, a do gabinetu nie należy udawać się zbyt często.

Cena i efekty wybielania

Efekty wybielania zębów mogą być naprawdę spektakularne. U osób, które z natury mają raczej dosyć żółty kolor szkliwa, zęby będą wreszcie pięknie śnieżnobiałe. U osób z bardzo jasnym szkliwem efekty często są jeszcze bardziej spektakularne. Zwykle pacjenci są bardzo zadowoleni, od razu poprawia się piękno ich uśmiechu i częściej eksponują zęby. Jeżeli chodzi o ceny, kształtują się one różnie w zależności od wybranej metody wybielania, a także renomy gabinetu stomatologicznego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na wybielanie zębów można wybrać się dopiero wtedy, gdy wszystkie zęby są zdrowe.

 

Alicja