Site Loader

Tradycyjne leczenie kanałowe opiera się głównie na obrazie widzianym przez dentystę. Istnieje jednak dużo dokładniejsza metoda naprawy ubytków zębów. Poznań leczenie pod mikroskopem ze strony www.dentystabiczyskomurawa.pl. Zabieg wykonywany przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Metoda skuteczniejsza i dużo dokładniejsza. Przekonaj się na czym polega ten zabieg stomatologiczny i czy warto go wykonać.

W jakich przypadkach ząb wymaga leczenia kanałowego?

Ząb, który wymaga leczenia kanałowego charakteryzuje się nagłym, ostrym bólem. Często trudno zlokalizować, który ząb wywołuje takie dolegliwości. Nasilają się one po kontakcie z gorącym lub Ząb, który wymaga leczenia kanałowego charakteryzuje się nagłym, ostrym bólembardzo zimnym napojem. Rozwijająca się próchnica może nie być widoczna na powierzchni zęba. Może być zlokalizowana pod istniejącym już wypełnieniem i sięgać do miazgi zębowej.

Jak przebiega zabieg leczenia zęba kanałowo?

Zabieg wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym i polega na dokładnym usunięciu miazgi zębowej wraz z nerwem. Następnie następuje dezynfekcja kanałów zębowych i wypełnienie. W kolejnym kroku powierzchnia zęba zostaje odbudowana.

W celu zniwelowania dolegliwości bólowych podczas leczenia, pacjentowi zostaje podane znieczulenie. To istotny element, ponieważ dzięki niemu cały zabieg nie jest bolesny. Leczenie kanałowe często wymaga kilku wizyt u stomatologa, gdyż może nastąpić potrzeba zastosowania antybiotyku.

Leczenie pod mikroskopem – na czym polega?

Tradycyjne leczenie kanałowe opiera się głównie na obrazie widzianym przez dentystę

Główna różnicą między zwykłym leczeniem, a leczeniem pod mikroskopem jest sposób obserwacji zęba. Lekarz stomatolog stosuje okular mikroskopu, który pokazuje mu w sposób szczegółowy, stan zęba. Zastosowany mikroskop pozwala na dostrzeżenie tego, co dla gołego oka jest niewidoczne. Jest to duże ułatwienie w przypadku zębów, które posiadają liczne odgałęzienia i zakrzywienia. Widziany obraz może być widoczny nawet w dwudziestopieciokrotnym powiększeniu. To wszystko wpływa na jakość i precyzję zabiegu.

Nowością jest również pozycja pacjenta, który w czasie zabiegu nie siedzi na typowym fotelu stomatologicznym. Natomiast leży na plecach, by móc ułatwić pracę dentyście, który znajduje się za nim.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg leczenia pod mikroskopem?

Zabieg jest odpowiedni dla pacjentów, którzy posiadają skręcone kanały z licznymi odgałęzieniami. Dzięki sporemu powiększeniu wszelkie zakrzywienia kanałów są łatwiejsze do leczenia. Poznań leczenie pod mikroskopem sprawdzi się przy ponownym leczeniu kanałowym lub w przypadku uszkodzonych zębów.

Poznań leczenie pod mikroskopem jest precyzyjne oraz skuteczne.

Alicja