Site Loader

Zdrowie i uroda zębów mają niebagatelne znaczenie dla współczesnych ludzi, dlatego też coraz więcej osób decyduje się nawet na drogie leczenie stomatologiczne, aby zachować pełne uzębienie. W pewnych sytuacjach najlepiej wybrać się do gabinetu, w którym leczenie prowadzone jest pod mikroskopem. Mowa tutaj o leczeniu zachowawczym, czyli inaczej endodontycznym.

Poznań stomatolog mikroskop

Zdrowie i uroda zębów mają niebagatelne znaczenie dla współczesnych ludzi, dlatego też coraz więcej osób decyduje się nawet na drogie leczenie stomatologiczne, aby zachować pełne uzębienie

Najlepszy sposób leczenia kanałowego zębów to leczenie pod mikroskopem. Jeżeli taki sprzęt znajduje się na wyposażeniu gabinetu stomatologicznego, to znaczy, że trafiliśmy w naprawdę bardzo dobre miejsce. To najnowocześniejsze rozwiązanie, dzięki któremu leczenie kanałowe może być prowadzone w sposób bardzo dokładny, precyzyjny, co pozwala uratować ząb. Leczenie endodontyczne to leczenie ostatniej szansy, które rekomendowane jest po to, aby nie wyrywać zęba.

Jak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to bardzo skomplikowana procedura, którą wykonują tylko najlepsi lekarze. Zastosowanie Poznań stomatolog mikroskop pozwala lekarzowi na duże powiększenie zmienionego chorobowo miejsca, dzięki czemu oczyszczenie kanałów, a następnie ich wypełnienie może być bardzo precyzyjne. Lekarz przez cały czas może monitorować postępowanie swojej pracy, co pozwala określić, czy podczas leczenia wszystkie etapy zostały przeprowadzone prawidłowo. Duże powiększenie daje szansę na działania bardzo skrupulatne i precyzyjne. Minimalizuje to między innymi ryzyko zatrzymania narzędzia dentystycznego lub jego złamania w obrębie kanałów, do czego niestety często dochodzi wtedy, gdy ząb leczony jest kanałowo bez powiększenia.

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem daje dobre rezultaty

Efekty leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem daje dobre rezultaty. W większości przypadków zęby udaje się uratować, dzięki czemu można je odbudować na przykład poprzez zastosowanie koron porcelanowych. To wszystko sprawia, że w łuku zębowym nie ma ubytków, które są niebezpieczne dla zdrowia zgryzu. Wybierając dla siebie leczenie kanałowe pod mikroskopem, trzeba jednak nastawić się na wyższe ceny. Najczęściej koszty tego leczenia zaczynają się od około 1500 zł w górę. Trzeba jednak pamiętać, że to inwestycja we własne zdrowie. Dodatkowo warto wiedzieć, że możliwe jest również ponowne leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem. To leczenie jeszcze bardziej skomplikowane, którym zajmują się tylko najlepsi fachowcy. W gabinetach stomatologicznych nazywane jest reendo. Ponowne leczenie stomatologiczne to najczęściej naprawdę leczenie ostatniej szansy.

Alicja